Seminář pro tlumočníky: 22. 9. 2012, KOLÍN

Seminář pro tlumočníky, sál.Lena VretonkoVladěn Lasotová

seminářseminář2přestávka

intro k diskuziseminář3semináč4

Děkuji všem, kdo se podíleli na přípravě a realizaci semináře i všem účastníkům.

Zde je ke stažení rozhovor s pastorem Bohuslavem Wojnarem o tlumočení v církvi: rozhovor mp3.

Zde je prostor pro Vaše postřehy a komentáře k semináři i tipy do budoucna.

"Ještě jednou děkuji za sobotní seminář. Byl dobře připravený a profesionalní. Já bych uvitala víc práce v skupinách odpoledne - třeba sdileni zkušeností a take zkusit něco tlumočit z nějakého kázání a pak to prodiskutovat spolu." Ailsa Randall

"Dobrý den, seminář se mi líbil, byl veden nenásilnou formou. Uvítal jsem i sdílení praktických zkušeností. Pokud budete do budoucna plánovat další seminář, určitě by bylo dobré tam ve větší míře uvést právě rady a typy z tlumočnické praxe (ze zkušeností). Více zmínit úskalí popř. na co si dát pozor a čeho se vyvarovat, popř. nějaké "vychytávky" (co se vám v praxi osvědčilo)"
Ondřej Skuhravý

"Ještě jednou děkuji za skvělý seminář!"
Jan Bubik

"Moc děkuji za sobotní seminář. Jako pro člověka bez tlumočnického vzdělání a s minimem zkušeností pro mě byl velkým přínosem po všech stránkách a jsem ráda, že jsem tam byla. Hodně mi dala jak teoretická, tak praktická část. Pokud se bude někdy znovu pořádat něco podobného, tak se ráda znovu zúčastním :)."
Katka Pohanková

"Moc se mi to líbilo. Tak akorát nakombinovaná teorie s praxí, takže člověk nebyl zahlcený ani jedním, ani druhým. Bylo to zajímavé a přínosné. Organizace (průběh dne) se ti povedla, nikde to nijak zvlášť nevázlo. Bylo fajn, že tam byla spousta lidí, myslím, zkušenosti a zážitky ostatních byly přínosné. Mně se asi nejvíc líbilo překládání z češtiny do češtiny."

Ráchel Bubíková

"Moc děkuji za to, ze jste zorganizovali seminar pro tlumočníiky. Přestože vetsinu toho, co jsem tam slyšela, jsem se naučila z praxe nebo od jiných tlumočníku, seminář byl velmi dobrý, povzbudivý, praktický, přínosný a příjemný.
Urcitě by bylo dobre, takový seminář zopakovat. Znovu se poučit od druhých, zopakovat si důležité věci, motivovat se ke zlepšení...
Vynikajicí bylo take sdileni ruzných postřehů, chyb a úskalí, se kterými se všchni setkáváme. Můžeme si tím navzájem pomoci a povzbudit se. Přednšáka Leny Vřeťonko byla bezvadná. (jen moc kratká, člověk by se chtěl dozvědět víc).

Preju Bozi pozehnani a vedeni do dalsich dni."

Petra Everill

10:00–10:15: Úvod
10:15–11:00: Teorie tlumočení (Lena Vřeťonko)
11:00–11:45: Umím cizí jazyk, a co moje čeština? (Lena Vřeťonko)
11:45–12:00: PŘESTÁVKA NA ČAJ A KÁVU
12:00–12:20: Specifika tlumočení v církvi (předtočený rozhovor s pastorem Bohuslavem Wojnarem)
12:20–13:00: Diskuze: sdílení zkušeností s tlumočením v církvi a mimo ni
13:00–14:30: PŘESTÁVKA NA OBĚD
14:30–14:50: Praktická cvičení: paměťová cvičení I. (Vladěn Lasotová)
14:50–15:30: Praktická cvičení: paměťová cvičení II. (Vladěn Lasotová)
15:30–16:00: Závěrečná diskuze, představení vize do budoucna

PŘIHLÁŠKA

DATUM KONÁNÍ: 22.9.2012, 10:00 – 16:00.

MÍSTO KONÁNÍ: Ústředí církve AC, V Zídkách 402, Kolín 280 02, GPS: N50°1'39,00"; E15°11'22,56"

KONTAKNÍ OSOBA: Vladěn Lasotová, vladen.lasotova@gmail.com, +420 731 504 358 (v síti AC).

______________________________

PROSÍM ZAŠLETE požadované údaje DO 10.9. 2012  na adresu  vladen.lasotova@gmail.com:

JMÉNO                                                                       PŘÍJMENÍ

DATUM NAROZENÍ

EMAIL                                                                        TELEFON

ADRESA BYDLIŠTĚ

DOSAŽENÉ VZDĚLNÁNÍ                                       ČLENSTVÍ V CÍRKVI:

ZKUŠENOSTI V OBLASTI TLUMOČENÍ (nikdy jsem netlumočil, tlumočím občas v církvi, tlumočím pravidelně, mám certifikát z tlumočnického kurzu atd.):

JAZYK (z a do kterého tlumočíte):

POPLATEK ZA SEMINÁŘ: 250Kč předem na účet (do 10.9. 2012), nebo 300Kč na místě v den konání. Poplatek posílejte prosím na účet AC: 140791/0100, var.symbol 525. Do zprávy pro příjemce prosím uveďte své jméno a datum narození. Pokud platíte hromadně za více účastníků, nezapomeňte to prosím uvést v přihlášce, spolu s jejich jmény pro přehlednost. Děkuji,

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Prosím mějte na paměti, že na přihlášky, které přijdou po uzávěrce, či bez registračního poplatku možná z časových důvodů nebude brán zřetel. Zárověn se poplatek v případě neúčasti nebude vracet, ale zůstane na účtu odboru tlumočení a překladů a bude využit na další rozvoj této služby. Je však možné v případě, že po zaplacení poplatku účastník nebude moci přijet, místo sebe poslat náhradníka.

Změna programu vyhrazena. Na semináře budou pořizovány dokumentační fotografie. Svou přihláškou dáváte souhlas k jejich zveřejnění za účelem propagace tohoto a dalších seminářů na dané téma.